Husníkova vyhlídka

Český ráj Rozhledny a vyhlídky pro dospěláky01/2019

Husníkova vyhlídka

Husníkova vyhlídka, pojmenovaná podle význačného českého konstruktéra letadel, vlastence a dodavatele kovových prvků pro zajištění bezpečného průchodu na skály a vyhlídky zde i v okolí, leží v západní části Besedických skal.

Tyto skály jsou oproti skalám Prachovským nebo Hruboskalským takřka neznámé, přitom se jim svou krásou hravě vyrovnají. Vyhlídka nabízí nádherné pohledy na Maloskalsko i údolí řeky Jizery. Za dobré viditelnosti lze z vyhlídky dokonce spatřit zříceninu hradu Bezděz nebo Ještěd.

V těsné blízkosti Husníkovy vyhlídky se pak nachází neméně krásná Hořákova vyhlídka, která stojí za návštěvu také.

Více info

Doprava: autem Besedice, vlakem malá Skála

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Maloskalsko

Maloskalsko

Perlou Českého ráje je Maloskalsko. Výrazný Vranovský hřeben a Suché skály jsou pozůstatkem obrovské kry, kterou alpsko-karpatské vrásnění vyzdvihlo a postavilo do kolmé polohy. Úzký skalní masiv na pravém břehu Jizery byl ve středověku využit jako základ obranných hradů Vranov a Frýdštejn. Vyhlídka nad Jizerou poskytuje neopakovatelný panoramatický pohled na meandr Jizery v místech, kde voda prorazila skalní kru. Nad osadou Záborčí najdeme menší skupinu skal s pozůstatky sklaního hradiště, zvanou maloskalská Drábovna.

Zřícenina hradu Vranov - Pantheon

Zřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska.

Kozákov, Klokočské a Betlémské skály

Kozákov, Klokočské a Betlémské skály

Dominantou celého kraje a předělem mezi Podkrkonoším a Českým rájem je tajemná hora Kozákov. Na jejím vrcholu stojí rozhledna, umožňující kruhový výhled od Krkonoš přes Český ráj k Ještědskému hřebenu a Jizerským horám.

Zámecká a Mariánská vyhlídka

Zámecká a Mariánská vyhlídka

Mariánská vyhlídka je jednou z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších v Českém ráji. Nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru