NS Po hřebenech - Světem horských luk

Jeseníky Do přírody s dětmi se psem pro dospěláky08/2018

NS Po hřebenech - Světem horských luk

Naučná stezka vás provede trasou dlouhou 12 km z Ovčárny přes Vysokou holi a Jelení studánku na Skřítek. Kromě přírodních zajímavostí se na ní dozvíte, jak svět horských luk ovlivnil člověk, a za námahu po náročném stoupání budete odměněni krásnými výhledy.

Celá cesta vede v nadmořské výšce přes 1 000 metrů, ve které se seznámíme s těmi nejhouževnatějšími obyvateli místních vrcholů. Z fauny a flóry zde sice kvůli krátkému létu a dlouhé a tuhé zimě mnoho druhů nenalezneme, zato ale můžeme obdivovat různé geomorfologické jevy pozůstalé až z doby ledové.

Po cestě se dozvíme mnoho informací o tom, jak svět horských luk ovlivnil člověk, narazíme na Jelení studánku, krásné výhledy a nakonec i na rašeliništní jezírko Skřítek.

Více info

Dostupnost: celoročně
Doprava: autobusem nebo autem k Ovčárně

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vzhůru na Praděd

Vzhůru na Praděd

Praděd je nejvyšší hora Jeseníků, v televizi jsou vždycky spektakulární pohledy na tuhle horu v pořadu s informacemi o sněhové pokrývce a zajímalo mě, jak to tam vypadá ve skutečnosti. Naším základním táborem byl takový klidný malý rodinný kemp (zahrada) u Mlýna ve Velkých Losinách.

Bílá Opava naučná stezka

Bílá Opava naučná stezka

Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám naučná stezka Bílá Opava na sedmi informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace.

Elektrárna Dlouhé Stráně

Elektrárna Dlouhé Stráně

Pro člověka pocházejícího z prostředí plného hnědouhelných tepelných elektráren je tahle přečerpávající jako z jiného světa. Tichá, bezprašná, bezexhalační, téměř neviditelná. Z obrázků, povídání a článků na internetu se všechno tězce představuje, tak jsme se museli vydat do Jeseníků a prozkoumat to na vlastní oči.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru