Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Jihomoravský kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky01/2019

Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes

Unikátní výhled na meandry řeky Dyje i na proslulou vinici Šobes, která je dle mnohých nejkrásnějším vinohradem na celé Moravě, nabízí vyhlídka Devět mlýnů.

O vyhlídku se postarala Správa národního parku Podyjí teprve v roce 2014. Nachází se v 1. zóně chráněného území parku, a můžete tu tak pozorovat i vzácné druhy rostlin, jako je třeba koniklec velkokvětý nebo křivatec český.

K vyhlídce se snadno dostanete po nově vyznačené zelené turistické trase od obce Hnanice nebo Havraníky.

Nejblíž se dostanete k hotelu Vinice Hranice. Odsud je to na vyhlídku jenom 10 minut. Buď lesem (pro pěší), nebo podél vinohradu (pro cyklisty).

Protože by to byl opravdu krátký výlet, můžete od hotelu vyrazit dolů k Dyjí, pak přes super houpací most na druhou stranu řeky a pak krátce vzhůru až k vinici. Přes léto je zde otevřený stánek s ochutnávkou vín.

Obrázky

Lávka přes Dyji (Táta)Vinice Šobes (Táta)Vinice Šobes (Táta)Vyhlídka Devět mlýnů u vinice Šobes (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Procházka Znojmem

Procházka Znojmem

To stěžejní o znojemské historii a významu města v dobách minulých i současných nám přiblížila procházka městem s průvodcem. Velmi poutavé povídání jsme si zajistili v infocentru na městském úřadě.

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí má velmi zajímavou historii. Nejdříve fungovalo jako sklepy, pak k obraně a teď už zase jako sklepy a turistická atrakce. Až 4 podzemní patra nastíňují, že je co zkoumat.

Klobásový ráj Pavlice

Klobásový ráj Pavlice

Na silnici E59 mezi Znojmem a Moravskými Budějovicemi (potažmo Jihlavou) najdete Klobásový ráj. Hned u hlavního tahu, zřejmě v bývalém obchodu s potravinami, vyrábějí a prodávají Pavlické klobásy z domácí výroby. Ryze specializovaný obchod vás ohromí svým 20metrovým pultem výlučně s tímto sortimentem. Radost zastavit.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru