Tatranská električka

Slovensko Outdoor 03/2018

Tatranská električka

Tatranská elektrická dráha je takový letitý fenomén dopravy na úpatí Tater. Dříve tu jezdila klasická tramvaj, kterou znáte i z našich měst, nyní jsou vozy modernější, ale kouzlo zůstává.

Dráha jezdí mezi stanicemi Štrbské pleso - Tatranská Lomnica, z údolí je propojená třemi dalšími tratěmi z Popradu, Štrby a Veľkej Lomnice. Nejznáměnjší je úsek Štrba - Štrbské Pleso díky ozubnicovému principu stoupání (zubačka).

Celé Tatry projede maximálně za 2,5 €, ve Starém Smokovci je obvyklé nutné přesedat. Lístky kupujte na nádražích, ve vlaku je to s přirážkou.

Více info

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Výlet na Lomnický štít

Výlet na Lomnický štít

Výlet na Lomničák je taková turistická atrakce, u které se moc nespotíte, dostanete se na vrcholky velehor a když budete mít štěstí, odnesete si i úžasný zážitek.

Autovlakem do Tater

Autovlakem do Tater

Za přírodou nebo za sněhem, výlet do Tater je pro nás Čechy taková dostupná klasika. Pokud nejste z Moravy, může Vám cesta autem zabrat i 8 hodin. Zajímavou alternativou je vlak z Prahy do Tater. Umožní Vám pohodlné noční cestování a můžete si s sebou vzít i auto, takže v Tatrách budete pohyblivější.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru