Velký Chlum

Ústecký kraj Rozhledny a vyhlídky se psem 05/2018

Velký Chlum

Rozhledna nad městem Děčín, jedna z mnoha vyhlídek na město a širší okolí.

Vydejte se po červené turistické stezce vinoucí se zpočátku podél Labe, později lesem ze Starého Města až ke kamenné rozhledně. Cestou vás čeká mnoho poutavých pohledů do krajiny s moderním městem v údolí. Příjemné posezení u ohniště vám bude odměnou za konečný výstup. Za příznivého počasí je možné vidět na jihu kopce Kuklu s telekomunikační věží, vrch Varhošť s rozhlednou a další vrcholky v Českém středohoří - Kletečnou, Milešovku. Na západě je vidět pásmo Krušných hor, Děčínský Sněžník s věží a směrem na sever jsou vrchy Českosaského Švýcarska.

Rozhledna je poměrně dobře dostupná. Autem je možné dojet v podstatě až na místo.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Zoo v Děčíně

Zoo v Děčíně

Děčínská zoologická zahrada leží nad městem na Pastýřské stěně. Je to taková menší, ale kompaktní zoo. Krásně ji projdete během dvou hodin, takže ideální na odpolední procházku.

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Výletem navštívíte Labskou vyhlídku, Růžovou vyhlídku a Belvedér - uchvacující výhledová místa na kaňon řeky Labe. Maximální trasu můžete rozdělit např. autem na dílčí výlety. Celá trasa je značena jako NS Labský kaňon a od Děčína až do Hřenska zabere 7 h, přírodou ujdete 18 kilometrů.

Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře

Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře

Druhou nejvyšší horu Verneřického a pravobřežního Středohoří mají zdejší obyvatelé spojenu zejména s mohutnou betonovou věží televizního vysílače. Málokdo ale ví, že tato hora, položená mezi kaňonem řeky Labe a náhorní plošinou u Verneřic, má vedle Humboldtovy vyhlídky - skalnatého vrcholu se znamenitým výhledem také horskou boudu s občerstvením.

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér dosahuje výšky cca 130 m nad hladinu řeky Labe. Jedná se o nejstarší upravenou vyhlídku Českého Švýcarska. Skalní ochoz nechal vybudovat František Clary - Aldringernům a to v letech 1701 - 1711.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru