Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Ústecký kraj Do přírody se psem pro dospěláky06/2018

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Výletem navštívíte Labskou vyhlídku, Růžovou vyhlídku a Belvedér - uchvacující výhledová místa na kaňon řeky Labe. Maximální trasu můžete rozdělit např. autem na dílčí výlety. Celá trasa je značena jako NS Labský kaňon a od Děčína až do Hřenska zabere 7 h, přírodou ujdete 18 kilometrů.

Na cestu se vydáe od stanice MHD - Děčín, nemocnice po červené turistické značce vedoucí lesoparkem Kvádrberk. Stoupání pohodlnou kamennou cestou na vyhlídkovou plošinu Stoličné hory s pískovcovým obeliskem nás přenese do časů minulých. na samém vrcholu se před námi otevře překrásný pohled na město a Labský kaňon. Po červené turistické značce se vydáme dál po hřeben. naše trasa pokračuje po příjemné cestě až k vyhlídkovému pavilonu Labská stráž. Odtud nás vede červená značka nad hlubokým údolím Loubského potoka, odkud můžeme vidět protilehlé pískovcové stěny a věže. Klesající cesta nás zavede až k okraji obce Ludvíkovice, kde za místním hřbitovem cesta sesoupí do údolíčka k rozcestí Nad Loubím, zde trasu přetíná zelená turistická značka.

O kus dál začneme opět stoupat zalesněným terénbem až na hranu pískovcové terasy nad řekou. Cestá nás vede až k rozcestí Růžový hřeben. Na stejnojmennou vyhlídku dorazíte po 300 m dlouhé odbočce. Skalní stěna s četnými pískovcovými věžemi nabízí skvostný pohled z ptačí perspektivy. Vyhlídková plošina zvaná Růžová yhlídka je opatřena zábradlím a lavičkou.

Pokračujeme stále po červené trase a bez výškových rozdílů na okraj pláně nad obcí Labská Stráň. Vydáme se k nejstarší upravené vyhlídce Českého Švýcarska: vyhlídce Belvedér. Skalní terasa, vybudovaná v 18. století ke koncertním účelům, s překrásným výhledem do údolí Labe se nachází asi 180 m nad řekou. Poblíž terasy stojí stejnojmenný hotel. Posezení a občerstvení nabízí místní restaurace.

Na cesta dál pokračuje do obce Labská Stráň a dál klesá do údolí romantického a tajuplného skalního kaňonu Suché Kamenice a končí na silnici vedoucí do obce Hřensko. Tam cesta končí. Zpět vás doveze autobus, vlak a nebo výletní loď.

Více info

Jízdní řád lodi: http://www.labskaplavebni.cz
Přívoz Hřensko - Schöna: http://www.hrensko.cz

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér dosahuje výšky cca 130 m nad hladinu řeky Labe. Jedná se o nejstarší upravenou vyhlídku Českého Švýcarska. Skalní ochoz nechal vybudovat František Clary - Aldringernům a to v letech 1701 - 1711.

Velký Chlum

Velký Chlum

Rozhledna nad městem Děčín, jedna z mnoha vyhlídek na město a širší okolí.

Zoo v Děčíně

Zoo v Děčíně

Děčínská zoologická zahrada leží nad městem na Pastýřské stěně. Je to taková menší, ale kompaktní zoo. Krásně ji projdete během dvou hodin, takže ideální na odpolední procházku.

Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

V obci Růžová je aktivit na trávení volného času hned několik. Při plánování svých výletů zavítejte i do zdejší Mýdlárny Rubens a vyrobte si pěkný dárek. Příjemná atmosféra, obchůdek provoněný bylinkami, miniobchůdek, usměvavá obsluha, ale něco mi tu jakoby chybí...

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru