Hruboskalsko

Český ráj Do přírody s dětmi pro dospěláky12/2017

Hruboskalsko

Hruboskalské skalní město patří k nejznámějším skalním městům v Česku. Je charakteristické impozantími věžemi dosahujícími výšky až 55m a strmými kaňony, vedoucími z okrajových skalisek do hlubokých romantických údolí. Putujeme-li Hruboskalskem, máme možnost postupně nahlédnout do nitra skalních měst, můžeme procházet značenými cestami v těsné blízkosti skalních velikánů, které přitahují horolezce.

K nejvyhledávanějším místům patří Mariánská vyhlídka, vyhlídka U lvíčka a Janova vyhlídka. Jednotlivá skalní uskupení a útvary si lidé pojmenovali a váže se k nim řada pověstí a příběhů. Můžeme projít kolem Čertovy ruky, Kapelníka, Majáku, Sahary, Dračích skal nebo se protáhnout 65 metrovou Myší dírou.
Neobyčejně atraktivní je pohled na skupinu skal vyrůstajících z hladiny Věžického rybníka.
Zajímavými místy jsou i zámek Hrubá Skála a zřícenina hradu Valdštejn. Srdce Českého ráje - město Turnov - obohatí návštěvu o prohlídku expozic Muzea Českého ráje, Dlaskova statku nebo zámku Hrubý Rohozec.

Turisticky atraktivní je i skupina Boreckých skal s vyhlídkou Svatopluka Čecha, ze které je pěkný pohled na hrad Trosky, dominantu Českého ráje.

Obrázky


nahoru