Zábavní park Freizeitpark Plohn

Německo Zážitky s dětmi 03/2018

Zábavní park Freizeitpark Plohn

Zabavný park (taková lepší Matějská pouť) ležící v obci Plohn asi 60 km (60 minut) od Klínovce. V parku je přes 70 atrakcí, platíte pouze vstupné do parku, pak jsou již všechny atrakce zdarma a můžete je absolvovat, kolikrát chcete. Velkým lákadlem je nejlepší dřevěná horská dráha Evropy pro rok 2011.

Mezi ostatními atrakcemi se můžete těšit například na Westernové městečko, Pohádkový les, Dinosauří svět, Svět autoveteránů, divokou vodní dránu, Crazy house, Dům duchů, několik tématických horských drah (vodní, dřevěnou, důl,...), autíčka, kolotoče, volný pád,...

Letos měl park otevírat o Velikonocích - 28. března 2013, ale vzhledem k té zimě všude kolem, posunují minimálně o týden. Tak jako každý rok, i letos si park připravil jednu novou atrakci - Galskou vesnici.

otevřeno od dubna do podzimu

Více info

Obrázky

Zábavní park Freizeitpark Plohn (Honza)Zábavní park Freizeitpark Plohn (Honza)Zábavní park Freizeitpark Plohn (Honza)Zábavní park Freizeitpark Plohn (Honza)
Zábavní park Freizeitpark Plohn (Honza)Zábavní park Freizeitpark Plohn (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Největší cihlový most světa

Největší cihlový most světa

Nedaleko obce Mylau se tyčí nejvyšší cihlový most na světě. Byl vystavěn při budování železnice z Lipska do Norimberku v lete 1846-1851. Na stavbu bylo použito 26 milionů cihel, most má 4 podlaží a 81 oblouků, jeho výška je 78 metrů a překlenuje údolí o délce 574 metrů.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru