Hi-five s Rumcajsem

Český ráj Indoor s dětmi 10/2018

Hi-five s Rumcajsem

Jičín je město pohádky a nejznámější postavička spojená s tímto městem je Rumcajs and his family. V Jičíně je potkáte na každém kroku. Ať už na ukazatelích a směrovnících, nebo tu je Rumcajsova ševcovna nebo Rumcajsův svět Radka Pilaře.

V prostorách Valdštejnského zámku u centrálního Valdštejnova náměstí najdete interaktivní expozici Rumcajsův svět Radka Pilaře. Připomenete si zde nejznámější výjevy z Večerníčků, každé panorama má nějaký pohyblívý prvek. Potkáte tu samozřejmě i Manku, Cipíska, vodníka, sumce, kaprála (už ani nevím, jak se všechny ty postavičky jmenují). Za dvacku hezky strávená půlhodinka. Určitě si odnesete nejeden suvenýr.

Nedaleko je ještě Rumcajsova ševcovna. Tam jsme se bohužel nedostali, ale za obdobnou sumu se můžete podívat tam, kde Rumcajs ševcoval, když ještě neloupežničil.

Více info

Obrázky

Hi-five s Rumcajsem (Honza)Hi-five s Rumcajsem (Honza)Hi-five s Rumcajsem (Honza)Hi-five s Rumcajsem (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Prachovské skály

Prachovské skály

Skalní města se nám líbí - sluníčko, borovicové lesy, skály, píseček, průlezy skalami, žebříky, vyhlídky. Tentokrát jsme vyrazili do Prachovských skal. Na podzim je to tu krásně barevné, šedivá barva skal vyniká na zeleno zlato červeném pozadí, modré nebe. Krásně strávený celý den.

Hrad Trosky

Hrad Trosky

Tahle dvojvěžová zřícenina s nezaměnitelnou siluetou se stala hlavním symbolem celého Českého ráje. Dlouho odolávala návštěvě, ale neodolala věčně. Není to tady teda pro úplně malé děti, ale jeli jsme kolem a ještě jsme tu nebyli.

Za kouzlem pohádek do Starých Hradů

Za kouzlem pohádek do Starých Hradů

Hrad a zámek Staré Hrady je věnovaný pohádkám. Takže se tu vyblbnou hlavně děti. Však názvy prohlídkových okruhů už mluví sami za sebe: Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Čarodějná bestyjola.

Riegrova stezka

Riegrova stezka

Riegrova stezka je jednou z nejznámějších turistických zajímavostí v Semilech a okolí. Trasa je značena červenými turistickými značkami a spojuje Semily, místní část Bítouchov a Spálov. Celková délka je 5,5 km. Dominantou jsou kovové visuté galerie v délce 77 metrů vetknuté do skalního masivu ve výšce 5,5 metrů nad tokem řeky Jizery.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru