Loukami na rozhlednu v Radejčíně

České středohoří Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky09/2018

Loukami na rozhlednu v Radejčíně

Příjemná procházka po žluté turistické značce mezi obcemi Radejčín a Dubice, vás provede loukami Českého středohoří, přes nádhernou vyhlídku na Labe, rozhlednou, a zdržet se můžete i u zajímavých výhledů na dálnici, která středohoří projíždí.

Začít můžete třeba u vlakového nádraží v Radejčíně. K rozhledně je to odsud zhruba 800 metrů, po rovině, loukami s výhledem na okolní špičaté kopce - zejména Kletečnou a Kubačku za vámi, a stráň na druhé straně Labe. s dominujícím lomem Deblík.

Pokud chcete vidět víc, pokračujte dál po žluté z kopce dolů. Chvilku před prvními domky obce Dubičky, odbočte k Doerellově vyhlídce. Ta nabízí úchvatné pohledy na kaňon Labe, který vstupuje do Českého středohoří u Velkých Žernosek a pokračuje směrem k Sebuzínu. Rozehřáté skály vás potěší zejména během chladných jarních a podzimních dnů, v květnu na stráni pak hojně kvetou šeříky.

V Dubicích samotných je pak vyhlášený výhled od kostelíku, v obci najdete obchůdek, dětské hřiště a dvě restaurace.

Obrázky

Výhledy, Rozhledna v Radejčíně (Honza)Doellerova vyhlídka, Dubice (Honza)Výhled na Lovoš a D8 (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Za kozičkama na Černodolský mlýn

Za kozičkama na Černodolský mlýn

Vděčné téma pro děti jsou zvířátka. V našem případě zvířátka a vláčky. A tak jsme zase jednou udělali výlet, kde utratíte za žrádlo pro kozy víc, než za kafe pro sebe.

Lovoš

Lovoš

Lovoš tvoří přirozenou dominantu Lovosic. Národní přírodní rezervace Lovoš zaujímá vrcholové a částečně svahové partie dvou vrchů s odlišnou geologickou stavbou. Velký Lovoš (570 m n. m.) se zásaditými čedičovými horninami, Malý Lovoš, též Kybička (489 m n. m.), s kyselejší trachytovou horninou. Hojně jsou zastoupeny chráněné rostliny, např. třemdava bílá, kosatec bezlistý, koniklec luční, bělozářka liliovitá. Bohatá je hmyzí fauna.

Pomník Přemysla Oráče

Pomník Přemysla Oráče

Pomník Přemysla Oráče u Stadic stojí na Královském poli, které je společně s pomníkem od roku 1962 národní kulturní památkou. Nic moc zajímavého tu nenajdete, ale pokud jedete kolem, tak se stavte, je to přecijen kus naší historie.

Procházka Opárenským údolím

Procházka Opárenským údolím

Opárenské údolí je turisticky atraktivní část Českého středohoří mezi obcemi Velemín a Malé Žernoseky. Údolím vede převážně asfaltová cesta, částečně lesní zpevněná cesta. Příjemná procházka nebo cykloprojížďka údolím podél Milešovského potoka nabízí příjemnou relaxační procházku s mírným převýšením.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru