Chalupská slať

Šumava Outdoor s dětmi s kočárkem pro dospěláky02/2020

Chalupská slať

Chalupská slať je taková téměř drive-in procházka šumavským rašeliništěm. Ale pokud jste pohodáři, můžete tu vydržet i mnohem déle. Slať se nachází asi 1 km od obce Borová Lada.

Je přístupná z parkoviště po účelové asfaltové cestě, finální část pak po povalovém chodníčku. Klasikou jsou informační cedule s povídáním o zdejším dobýváním rašeliny a o fauně a floře zde žijící. Na konci naučné stezky vás čeká největší rašelinné jezírko v ČR.

Děti se zabaví na menším dětském hřišti na začátku stezky. Celý výlet tam i zpět zabere od 30 do 60 minut, podle toho, jak moc se kocháte.

Většina návštěvníků spojuje návštěvu Chalupské slati s prohlídkou Sovích voliér v obci Borová Lada.

Obrázky

Chalupská slať (Táta)Chalupská slať (Táta)Chalupská slať (Táta)Chalupská slať (Táta)
Chalupská slať (Táta)

Video k tématu Chalupská slať

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry je menší sovinec, kde se mohou návštěvníci seznámit se sovami, které jsou běžné pro lesy Národního parku Šumava.

Penzion Gabreta - wellness ubytování na Šumavě

Penzion Gabreta - wellness ubytování na Šumavě

Penzion Gabreta najdete na okraji národního parku Šumava v obci Borová Lada. Můžete z něj podnikat výlety na kole, pěšky, na běžkách. Po náročném dni si odpočinete ve wellness, nebo využijete možností masáží.

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Pohled do neskutečné díry, který zakusí skokan na lyžích si můžete vyzkoušet na šumavském Zadově. Zdejší skokanský můstek předělali na rozhlednu a zpřístupnili veřejnosti.

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezku a výběhy najdete poblíž sebe v oblasti kolem návštěvnického centra u Kvildy. Rysi jsou poměrně plaší, takže dětem je radši neslibujte, my jsme neměli štěstí ani na jeleny. No ale tak les je zajímavě celozelený, díky poměrně silným porostům lišejníků na kmenech stromů.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru