Soví voliéry Borová Lada

Šumava Outdoor s dětmi 08/2018

Soví voliéry Borová Lada

Soví voliéry je menší sovinec, kde se mohou návštěvníci seznámit se sovami, které jsou běžné pro lesy Národního parku Šumava.

Návštěvní trasa mezi jednotlivými voliérami je řešena pomocí dřevěné stezky s rozšířenými pozorovacími místy. Do voliér je samostatný přístup z hlavní stezky.

Malé děti se mohou vybláznit na menším dětském hřišti před vstupem.

Pokud máte dotaz, nebojte se zeptat paní u vstupu, velmi ochotně poví cokoliv a ví toho hodně. A nejpíš vám toho řekne hodně, i když se nezeptáte...


Další zoologické kouty jsou na Šumavě věnované vlkům nebo sladkovodním rybám.

Více info

Areál je přístupný návštěvníkům vždy od 1. května do konce září.
otevřeno (2019) ÚT - NE 10.00 - 16.30 hod.
Vstupné do areálu je zdarma, platí se pouze parkovné 50 Kč, pokud přijíždíte autem.

Obrázky

Soví voliéry Borová Lada (Táta)Soví voliéry Borová Lada (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Chalupská slať

Chalupská slať

Chalupská slať je taková téměř drive-in procházka šumavským rašeliništěm. Ale pokud jste pohodáři, můžete tu vydržet i mnohem déle. Slať se nachází asi 1 km od obce Borová Lada.

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Vyzkoušejte si pohled skokana na lyžích

Pohled do neskutečné díry, který zakusí skokan na lyžích si můžete vyzkoušet na šumavském Zadově. Zdejší skokanský můstek předělali na rozhlednu a zpřístupnili veřejnosti.

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezka

Rysí a jelení stezku a výběhy najdete poblíž sebe v oblasti kolem návštěvnického centra u Kvildy. Rysi jsou poměrně plaší, takže dětem je radši neslibujte, my jsme neměli štěstí ani na jeleny. No ale tak les je zajímavě celozelený, díky poměrně silným porostům lišejníků na kmenech stromů.

Jezerní slať

Jezerní slať

Jezerní slať je další oblíbené rašelinistě k návštěvě. Odbočku k němu najdete na cyklostezce spojující Kvildu a Horskou Kvildu. Obě obce taktéž spojuje horská silnička, pro automobilisty je vyznačeno několik parkovacích míst.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru