Dům Jonáš

Jizerské hory Ubytování a jídlo s dětmi 07/2018

Dům Jonáš

Na webu jsme objevili tip na nově otevřený rodinný penzion Dům Jonáš v Jizerkách v Janově nad Nisou.

Dům Jonáš najdete na velikém pozemku mezi Janovem a Hraběticemi naproti lanovému parku Artur. Stavba je nádherně designově propracovaná a nepřehlédnutelná díky velkým kulatým oknům. Celý pozemek je hostům k dispozici, pro děti je tam trampolína, pískoviště, houpačka a odrážedla, v zimě díky poloze v kopci bude možné bobovat hned vedle chaty.

Více info

Obrázky

Dům Jonáš (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Královka je turistická chata s rozhlednou ve vrcholové části Jizerských hor nedaleko Bedřichova. Nově sem vede poznávací cesta pro děti, tzv. Mravenčí stezka.

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka je nejstarší železná rozhledna v Čechách. Nabízí výhled na Jablonec nad Nisou, Liberec a jizerskohorské panorama.

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa (někdy nazývaná také jako Vodní nádrž Bedřichov) je vystavěna na říčce Černá Nisa z podnětu povodně v roce 1897 a slouží k vodohospodářským a energetickým účelům. Má pěknou hráz, ale mnohem zajímavější je cesta sem a haťový chodníček s naučnou stezkou o historii a současnosti zdejšího kraje.

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Přírodní sáňkařská dráha Jizerky

Unikátní přírodní sáňkařská dráha, která je zároveň jedinou v Jizerských horách s celkovou délkou téměř 4 Km a převýšením 316 m.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru