Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Liberecký kraj Města s dětmi pro dospěláky08/2018

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Sloup v Čechách je vesnička s duchem starých časů poctivé vesnice. Leží nedaleko Nového Boru a lidé to tu milují pro klidnou lokalitu v oblasti pískovcových skal.

Vyhlášenými výlety ve Sloupu je vyhlídkový okruh po skalách a vyhlídkách, rozhledna na Stráži, mystická Samuelova jeskyně, lesní divadlo, Cikánský důl s cikánskýma jeskyněma, Radvanecký rybník a samozřejmě fotogenický a jedinečný skalní hrad.

Ubytovacích kapacit je v okolí dost, včetně kempu u Radvaneckého rybníka. Spousta výletních míst a tras dělají z lokace výborný tip i na týdenní dovolenou, kterou jsme tu strávili i my.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně je do skály vytesaný jednoduchý příbytek. Bydlel tu jakýsi Samuel, ale teď už nebydlí. Jinak je to moc pěkný pískovcový skalní solitér s výhledem na Sloup, hrad i rozhlednu a všeobecně do daleka.

Radvanecký rybník

Radvanecký rybník

Radvanecký rybník je přírodní koupaliště na okraji obce Sloup v Čechách. Vyniká písčitou pláží a pozvolným písčitým vstupe do sluncem prohřáté vody.

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh je mírně náročný okruh po skalách v okolí vesničky Sloup v Čechách. Navštívíte díky němu ty zásadní skalní vyhlídky a rozhlednu, s mírnou odbočkou z něj i hrad nebo jeskyni.

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži poskytuje výhled na vesničku Sloup, zdejší věhlasný pískovcový zámek, na některé skalní útvary a sloupské vyhlídky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru