Schillerova rozhledna v Kryrech

Ústecký kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky08/2018

Schillerova rozhledna v Kryrech

Na rozhraní Ústeckého, Středočeského, Karlovarského a Plzeňského kraje stojí na kopci nad obcí Kryry velmi zajímavá rozhledna. Z její vyhlídkové plošiny shlédnete od nevidim na jedné straně do nevidím na druhé straně.

K rozhledně můžete dojet až autem, případně z Kryr vede od kostela na návsi křížová cesta.

Rozhledna je hodně nezvyklého tvaru a když jste u ní, je to opravdu zážitek. Tahle dáma z roku 1906 má dvě vyhlídkové plošiny, ze kterých je krásně vidět celé České Středohoří, Doupovské hory a na severní straně ještě hory Krušné.

Nic dalšího jsem v okolí obce k návštěvě nenašel (to neznamená, že tam nic nemůže být), ale kdyby nic jiného, vyplatí se sem alespoň odbočit, pokud jedete po trase Most - Žatec - Plzeň, nebo Praha - Karlovy Vary. Obě silnice se nedaleko odsud potkávají a zajížďka je to nějakých 15-20 minut.

Více info

Otevření rozhledny:
Květen - Říjen každou sobotu a neděli od 12:00 do 16:00 hod a všechny státem uznávané svátky.


V roce 1905 se slavilo sté výročí velkého německého básníka Friedricha Schillera jehož památník měl být umístěn v přízemí rozhledny. Po něm také dostala rozhledna své jméno: Schillerova rozhledna (původní název: Schillewarte).

http://www.kryry.cz/schillerova-rozhledna/

Obrázky

Schillerova rozhledna v Kryrech (Honza)Schillerova rozhledna v Kryrech (Honza)Spočítej cihličky (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Chrám chmele a piva

Chrám chmele a piva

Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele v Žatci a výroba piva vedly ke vzniku ojedinělého komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva. Jedná se o zábavný a poučný komplex, ve kterém odhalíte nejedno tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva.

Muzeum chmelařství v Žatci

Muzeum chmelařství v Žatci

Největší chmelařské muzeum na světě se nachází v Žatci, který je tradicí pěstování chmele a výrobou piva proslulý. Nově zrekonstruované muzeum chmelařství se nachází v blízkosti historické části města Žatec a je umístěno v budově původního skladu a balírny chmele - technické památky z 19. století.

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Unikátní možnost zblízka si prohlédnout velkorýpadlo KU 800 nabízí infocentrum Severočeských dolů. Aby byl výlet atraktivní i pro děti, je exkurze okořeněna pohádkou O březenském drakovi Severusovi.

Hurá do Kadaně

Hurá do Kadaně

Velmi mile nás překvapilo při naší poslední návštěvě město Kadaň. Byli jsme zde koncem srpna, kdy se tu koná tradiční Císařský den.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru