Kde se natáčela Popelka

Německo Hrady a zámky 02/2018

Kde se natáčela Popelka

Nejkrásnější vodní zámek v Sasku nese jméno po vévodovi Mořici Saském, který zde v roce 1542 nechal vybudovat lovecké sídlo. Od roku 1723 nechal kurfiřt August Silný zámek skvostně přestavět pod vedením Matthäuse Daniela Pöppelmanna, známého jako architekta drážďanského Zwingeru, aby vytvořil vhodné prostředí pro své velkolepé oslavy. Uprostřed rozsáhlého parkového a rybničního komplexu tak vznikl barokní klenot v okrové a bílé barvě, jehož nádhera se půvabně zrcadlí v uměle založených rybnících.

Zámek Moritzburg jste mohli vidět v legendární pohádce »Tři oříšky pro Popelku« jako zámek prince. S nástupem zimy se na zámku konají výstavy právě o této kultovní pohádce a barokní zámek se promění na zámek pohádkový. Slavná česko-německá filmová pohádka se už dávno stala pevnou součástí zámecké historie.

V rámci letní sezony pak můžete obdivovat mnohé poklady zámku Moritzburg - například jednu z nejvýznamnějších sbírek loveckých trofejí v Evropě. Ohromující jsou také malované tapety ze zlacené kůže na stěnách kurfiřtského příbytku.

Návštěvník Moritzburgu by v žádném případě neměl vynechat »Bažantí zámeček«, ke kterému to je odtud pěšky či kočárem taženým koňmi pouze několik minut cesty.

Ani dnes Moritzburg neztratil nic ze svého kulturního významu. Důkazem je každoroční festival komorní hudby »Moritzburg Festival« nebo podzimní »přehlídka hřebců«, která se koná v někdejším královském hřebčíně před branami zámku.

Audioprůvodce v českém jazyce je k dispozici.

Více info

Adresa:
Staatliche Schlösser, Burgen und
Gärten Sachsen
Barockschloss und Fasanenschlösschen Moritzburg
01468 Moritzburg | Německo

Telefon +49 (0) 3 52 07 8 73-0
http://www.schloss-moritzburg.de

Obrázky

Kde se natáčela Popelka (Gabriele Hilsky)Kde se natáčela Popelka (Gabriele Hilsky)Kde se natáčela Popelka (Gabriele Hilsky)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Drážďany

Drážďany

Do Drážďan na výlety

Velká zahrada v Drážďanech

Velká zahrada v Drážďanech

Velká zahrada je obrovský park v širším centru Drážďan. Zahrada udržovaná ve francouzsko - anglickém stylu - najdete tu jak geometrické úpravy cest, záhonků, tak i volně pochozí louky s letitými stromy. Místní sem rádi chodí na procházky, ale je to i vhodné místo pro provozování nejrůznějších sportovních aktivit (inline bruslení, skateboard, kolo, badminton, frisbee, běh).

Zámecká zahrada Pillnitz

Zámecká zahrada Pillnitz

Přímo před branami Drážďan leží zámek a park Pillnitz. Jedinečný park u Labe je považován za dokonalý příklad čínského stylu baroka v Evropě. August Silný daroval zámek a park Pillnitz v roce 1707 své milence hraběnce Cosel. Když však upadla v nemilost, August ji vyvlastnil a nechal postavit horský a vodní palác podle návrhů barokního architekta Matthäuse Daniela Pöppelmanna.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru