Dům Alois Černý Důl Krkonoše

Krkonoše Ubytování a jídlo s dětmi 07/2017

Dům Alois Černý Důl Krkonoše

Nekuřácký rodinný penzion Dům Alois leží v centru klidné vesničky Černý Důl v Krkonoších. Objekt po celkové rekostrukci v roce 2005 nabízí hostům svou polohou a vybaveností ideální podmínky pro klidnou letní i zimní rodinnou dovolenou.
Penzion Dům Alois poskytuje ubytování pro rodiny s dětmi v 1pokojových a 2pokojových studiích, nebo v rodinných apartmánech. Studia a apartmány mají vlastní kuchyňku, jídelní kout, sociální zařízení a TV. Společenská místnost je hosty penzionu Dům Alois využívána ke klidnému posezení s přáteli nebo trávení příjemných chvil s rodinou.


Vybavení pro děti a zahrada
Penzion Dům Alois nabízí skvělé ubytování a zázemí pro rodiny s dětmi, malými dětmi i s miminky. Právě pro rodiny s nejmenšími dětmi jsou k dispozici dětské postýlky (s vybavením), jídelní židličky, dětské vaničky, kyblík na koupání miminek TUMMY TUB, lehátka do dětských vaniček a sedačka do sprchového koutu, nočníky, noční světýlka do pokojů, sterilizovačka do mikrovlnné trouby, ohřívačka lahví atd… Zapůjčení tohoto vybavení je pro ubytované rodiny s dětmi poskytováno zdarma. Pro děti je připravena vnitřní dětská herna, která zpříjemní chvíle strávené mimo zasněžené svahy nebo za nepříznivého počasí.
Za příznivého počasí mohou rodiče s dětmin využívat udržovanou zahradu, které je nedílnou součástí penzionu. Vaši letní rodinnou dovolenou Vám na naší zahradě zpestří:

Trampolína o průměru 360 cm.
Bazén s pískovou filtrací a tepelným čerpadlem (732x366x122 cm) – pro rodiče.
Posezení u ohniště.
Veliké zastřešené pískoviště.
Prolézačky a hračky nejen od firmy Little Tikes.
Krytá venkovní hernička.
Pergola s grilem ke klidnému posezení.
Horolezecká stěna (celotělové úvazky k dispozici).
Lyžování
Skiareál Černý Důl s veškerým vybavením (ski škola, půjčovna a servis lyží) je od domu Alois vzdálen přibližně 500 m a stanice skibusu je přímo před penzionem.

Wellness
Wellness pro celou rodinu jsme v penzionu Dům Alois pojali netradičně. Nenabídneme Vám ani vnitřní bazén, ani saunu. Naši hosté mají možnost vyzkoušet si severskou specialitu, kterou mnozí z vás znají z alpských lyžařských středisek. „Koupací sud“ – zážitek z koupele ve dřevem vytápěném koupacím sudu je ještě větší než si dokážete představit. Pobyt venku na čerstvém vzduchu s rodinou nebo přáteli, ve vodě teplé 38–42 °C nadchl všechny, kteří tuto lahůdku vyzkoušeli.

Služby v ceně ubytování (zdarma)
WiFi Internet.
Krytá parkovací stání přímo u objektu a pro hosty penzionu Dům Alois.
Používání sušárny a lyžárny v zimě, v létě pak kolárny po celou dobu pobytu.
Využívání herny, zahrady a terasy po celou dobu pobytu.
Zapůjčení potřeb pro děti například jídelní sedačka, ohřívačka lahví, dětská vanička, koupací kyblík…
Služby za poplatek
Použití automatické pračky a sušičky (prací prostředky jsou k dispozici).
Wellness.

Více info

Web: http://dumalois.cz/
Adresa:
Eva Kafková
č. p. 127, 543 44 Černý Důl, Česká republika
tel.: +420 777 243 124, e-mail: info@dumalois.cz

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Sáňkařská dráha na Černé hoře

Nejstarší sáňkařská cesta v Krkonoších je dlouhá 3,5 km. Vede z vrcholu Černé hory do Janských Lázní. Na start trasy Vás vyveze kabinková lanovka. Sáňky Vám půjčí v půjčovně SkiResort Live v budově dolní stanice kabinkové lanovky. Vyzkoušet můžete taky večerní sáňkování s čelovkami a průvodcem ze SkiResort Live. Na večerní sáňkování je nutné se objednat.

Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Černohorské rašeliniště nabízí výhledy na Sněžku a krásnou přírodu

Nádherný okruh nádherným rašeliništěm. Pravděpodobně se sem dostanete odbočkou na výletě z Jánských lázní. Alternativně z Pece pod Sněžkou, ale to je sem krpál. zejména pokud půjdete s dětmi, jeďte z Pece až ke Kolínské boudě autovláčkem. Pak už to jde. Odměnou vám bude specifická krajina horského vrchoviště s výhledy do krajiny, včetně Sněžky. Podívejte na obrázky a nadchněte se!

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Z Jánek do Pece je to pořád z kopce

Celodenní procházka krkonošskou přírodou. Naše verze cesty byla 11 km. Velmi pestré zážitky celou cestu pro malé i velké a navíc je to pořád z kopce! Vděčíte za to především lanovce na Černou horu, která vás hned na začátku výletu vyveze z Jánských lázní až na nejvyšší bod cesty.

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Tak nám v Jánských Lázních otevřeli novou Stezku v korunách stromů. My známe tu z Lipna, tak jsme chtěli porovnat. A ty stavby jsou prostě uchvacující a výhled z horního patra k nezapomenutí. Po kolapsech dopravy v první dny po otevření jsme se pasovat nemuseli. Už byl vcelku klid, jeli jsme sem navíc odpoledne, takže bez problémů.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru