Turistický vláček Hřensko - Mezní Louka (Hřenský expres)

Českosaské Švýcarsko Zážitky s dětmi s kočárkem 07/2018

Turistický vláček Hřensko - Mezní Louka (Hřenský expres)

Líbivá atrakce pro děti a doplňkový jízdní spoj na trase Hřensko - Mezní Louka.

Hřenský expres využívá k nástupu a výstupu cestujících parkoviště na Mezní Louce a stávající autobusové zastávky. Konkrétně: Hřensko – Euro Oil (parkoviště naproti čerpací stanici), dále Přívoz – (nábřeží), U Klepáče – (vstup do soutěsek), Tři prameny – (odbočka k Pravčické bráně) a Mezní Louka (parkoviště na Mezní Louce, směr Mezná). Cesta, která má 7,5 kilometru, zabere zhruba tři čtvrtě hodiny jízdy, důvodem je odbavování cestujících. Rychlost jízdy samotného vláčku bude kolem 40 km/h (pocitově). Jízdné se platí u řidiče "v mašince".

My vláček využili k návratu na Mezní Louku po té, co jsme odsud vyrazili po Gabrilině stezce na Pravčickou bránu a slezli dolů k zastávce Hřensko, Tři prameny.


Více info

Jízdní řád Hřenského expresu najdete na webu http://www.hrenskyexpres.cz/co-nabizime/odjezdy-a-cenik/

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rozhledna Janov

Rozhledna Janov

Tato nová celoročně volně přístupná rozhledna se nachází na mírném návrší (Janovský vrch) na kraji obce Janov, cca 15km severně od Děčína. Celková výška rozhledny je 40 m, vyhlídka se nachází ve 30 metrech.

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Výletní klasika Českého Švýcarska. Soutěsky. Děti vyrostly, aby z toho měly rozum, tak se šlo na lodičky. Aby to nebylo moc do kopce, šli jsme z Mezní Louky po proudu až do Hřenska. A taky jsme chtěli jít proti davům, abychom nečekali fronty na lodičky. Zelená, vodou nasycená příroda ostře kontrastuje té spoušti nahoře. Visuté chodníčky a zábradlí opravné, netřeba jezdit na soutěsky do zahraničí. Všechno máme doma.

Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Pravčická brána je jedna z největších přirozených skalních bran na našem kontinentu. Její rozměry jsou úctyhodné, přesto se při pohledu z blízka zdají býti ještě větší. K Pravčické Bráně také patří slavný zámeček Sokolí hnízdo, kde můžete zajít do stylové restaurace.

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér dosahuje výšky cca 130 m nad hladinu řeky Labe. Jedná se o nejstarší upravenou vyhlídku Českého Švýcarska. Skalní ochoz nechal vybudovat František Clary - Aldringernům a to v letech 1701 - 1711.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru