Sklářská krčma A je to

Liberecký kraj Zážitky s dětmi pro dospěláky07/2018

Sklářská krčma A je to

V Lindavě na Českolipsku sídlí sklárnička A je to. Nabízejí exkurzi do provozu a mají tu moc pěknou krčmu. Můžete si vyzkoušet i sklářské práce. A děti se tu taky nudit nebudou.

V době naší návštěvy sklárna exkurze nepořadala, ale krčma a venkovní hřiště bylo oteřené. Krčma je starý sklářský provoz přetvořený na restauraci. Uvnitř je i malá pec, kde si můžete (za poplatek) vytvořit svou vázičku, půllitr nebo skleničku. V některé dny je tu i paní, která má nekonečně mnoho skleněných korálků, které tu můžete navlékat.

Přilehlým prostorem je i zahrada. Tu zdobí netradiční skleněné instalace, nepochybně dílo zdejších sklářů. Na zahradě je velký rybník s potůčkem, jehož zátiší využívají kachny, ale i nutrie. Můžete si půjčit lodičku. Mají tu i dětské hřiště, a hřiště na kuličky.

Více info

Obrázky

Sklářská krčma A je to (Honza)Sklářská krčma A je to (Honza)Sklářská krčma A je to (Honza)Sklářská krčma A je to (Honza)
Sklářská krčma A je to (Honza)Sklářská krčma A je to (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pekelné doly - motorkářský drive-in bar

Pekelné doly - motorkářský drive-in bar

Vhodné pro motorkáře. Zajímavě využité bývalé doly na pískovec. Vykutaná dolní část skály aktuálně slouží jako motorkářský drive-in bar.

Modlivý důl

Modlivý důl

Modlivý důl je hluboké zalesněné údolí a zároveň zajímavé místo, které hrálo roli v duchovních dějinách zdejšího kraje. Nachází se v krásném prostředí v lesích za skalním masivem ve Svojkově pod Slavíčkem.

Radvanecký rybník

Radvanecký rybník

Radvanecký rybník je přírodní koupaliště na okraji obce Sloup v Čechách. Vyniká písčitou pláží a pozvolným písčitým vstupe do sluncem prohřáté vody.

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh je mírně náročný okruh po skalách v okolí vesničky Sloup v Čechách. Navštívíte díky němu ty zásadní skalní vyhlídky a rozhlednu, s mírnou odbočkou z něj i hrad nebo jeskyni.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru