Radvanecký rybník

Liberecký kraj Outdoor s dětmi s kočárkem pro dospěláky07/2018

Radvanecký rybník

Radvanecký rybník je přírodní koupaliště na okraji obce Sloup v Čechách. Vyniká písčitou pláží a pozvolným písčitým vstupe do sluncem prohřáté vody.

Na břehu najdete borovicový háječek, dětské minihřišťátko, dvoje občerstvení. Pro odrostlejší děti je zde lanové centrum.

Platí se vstupné, ale na oplátku je to tu všechno krásně čisté a opravené. Pokud nechcete na hlavní pláž, dá se k vodě dostat i z neoplocených částí, tam samozřejmě je to už ale divočina.

Obrázky

Radvanecký rybník (Honza)Radvanecký rybník (Honza)Radvanecký rybník (Honza)Radvanecký rybník - lanové centrum (Honza)
Radvanecký rybník (Honza)Radvanecký rybník (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Sloup v Čechách je vesnička s duchem starých časů poctivé vesnice. Leží nedaleko Nového Boru a lidé to tu milují pro klidnou lokalitu v oblasti pískovcových skal.

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh je mírně náročný okruh po skalách v okolí vesničky Sloup v Čechách. Navštívíte díky němu ty zásadní skalní vyhlídky a rozhlednu, s mírnou odbočkou z něj i hrad nebo jeskyni.

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně je do skály vytesaný jednoduchý příbytek. Bydlel tu jakýsi Samuel, ale teď už nebydlí. Jinak je to moc pěkný pískovcový skalní solitér s výhledem na Sloup, hrad i rozhlednu a všeobecně do daleka.

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži poskytuje výhled na vesničku Sloup, zdejší věhlasný pískovcový zámek, na některé skalní útvary a sloupské vyhlídky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru