Sloupský vyhlídkový okruh

Liberecký kraj Do přírody pro dospěláky06/2018

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh je mírně náročný okruh po skalách v okolí vesničky Sloup v Čechách. Navštívíte díky němu ty zásadní skalní vyhlídky a rozhlednu, s mírnou odbočkou z něj i hrad nebo jeskyni.

Doporučujeme vyjít z vesničky a pokračovat ve směru hodinových ručiček. Budete mít tak za sebou cestu vzhůru a pak už je to jen po rovině nebo z kopce dolů.

Cesta je nezdolatelná pro kočárek, větší děti to zvládnou, ale na některých místech pozor, jdete po 1 metr široké cestě, a vpravo - vlevo: sráz dolů. Cesta je velmi dobře značená jako naučná stezka.

Půjdete lesem, cesta zabere nějaké 2-3 hodiny, podle toho, jak moc se kocháte. Cestou můžete potkat borůvky.

Obrázky

Sloupský vyhlídkový okruh - Hraběnčina vyhlídka (Honza)Sloupský vyhlídkový okruh - Maxmiliánova vyhlídka (Honza)Sloupský vyhlídkový okruh (Honza)Sloupský vyhlídkový okruh - altán u Turecké hlavy (Honza)
Sloupský vyhlídkový okruh (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně je do skály vytesaný jednoduchý příbytek. Bydlel tu jakýsi Samuel, ale teď už nebydlí. Jinak je to moc pěkný pískovcový skalní solitér s výhledem na Sloup, hrad i rozhlednu a všeobecně do daleka.

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Sloup v Čechách je vesnička s duchem starých časů poctivé vesnice. Leží nedaleko Nového Boru a lidé to tu milují pro klidnou lokalitu v oblasti pískovcových skal.

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži poskytuje výhled na vesničku Sloup, zdejší věhlasný pískovcový zámek, na některé skalní útvary a sloupské vyhlídky.

Modlivý důl

Modlivý důl

Modlivý důl je hluboké zalesněné údolí a zároveň zajímavé místo, které hrálo roli v duchovních dějinách zdejšího kraje. Nachází se v krásném prostředí v lesích za skalním masivem ve Svojkově pod Slavíčkem.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru