Rozhledna na Stráži

Liberecký kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky06/2018

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži poskytuje výhled na vesničku Sloup, zdejší věhlasný pískovcový zámek, na některé skalní útvary a sloupské vyhlídky.

Součástí komplexu rozhledny je i restaurace (v roce 2018 zatím ještě ve výstavbě). Funguje tu decentní občerstvení (nápoje, nanuky, upomínkové předměty).

Rozhledna je železná točitá konstrukce s roštovými schody (je vidět skrz ně dolů), opláštění je z dřevěných laťek. Nahoru vede 150 schodů a úplně nahoře na plošině se to mírně houpe (zpráva pro maminky).

Před restaurací je ještě vyhlídková plošina, bokem je pak skalní útvárek "Medvěd" a u něj lavička opět s výhledem do kraje.

Pěšky po vyhlídkové cestě (Sloupský vyhlídkový okruh), která začíná u silnice pod hradem (po červené a zelené TZT) a prochází kolem obnoveného lesního divadla. Autem po lesní cestě, která odbočuje z hlavní silnice ze Sloupu v Čechách do Svojkova (směr Zákupy), kousek za hospůdkou U sedmi trpaslíků. Cesta k rozhledně je opatřena závorou, která se po uzavření rozhledny v 17h uzamyká.

Více info

Obrázky

Vyhlídka na Stráži (Honza)Rozhledna na Stráži - vyhlídka od restaurace (Honza)Rozhledna na Stráži - vyhlídka na hrad (Honza)Rozhledna na Stráži - vyhlídka na hrad (zoom) (Honza)
Rozhledna na Stráži - restaurace (Honza)Lesní divadlo Sloup (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Skalní hrad a poustevna Sloup

Skalní hrad a poustevna Sloup

Hrad, který přechází ve skálu a skála, na které vyrůstá hrad. Na 35 m vysoké pískovcové skále v obci Sloup v Čechách leží památkově chráněný objekt Skalní hrad Sloup.

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně je do skály vytesaný jednoduchý příbytek. Bydlel tu jakýsi Samuel, ale teď už nebydlí. Jinak je to moc pěkný pískovcový skalní solitér s výhledem na Sloup, hrad i rozhlednu a všeobecně do daleka.

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Sloup v Čechách je vesnička s duchem starých časů poctivé vesnice. Leží nedaleko Nového Boru a lidé to tu milují pro klidnou lokalitu v oblasti pískovcových skal.

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh je mírně náročný okruh po skalách v okolí vesničky Sloup v Čechách. Navštívíte díky němu ty zásadní skalní vyhlídky a rozhlednu, s mírnou odbočkou z něj i hrad nebo jeskyni.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru