Zámecká a Mariánská vyhlídka

Český ráj Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky10/2018

Zámecká a Mariánská vyhlídka

Mariánská vyhlídka je jednou z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších v Českém ráji. Nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova.

Mimoto je odtud nádherný výhled na skupinu skal Sahara, Dvanáct apoštolů, Větrník, Dračí věž a další.

Nejkratší cesta sem vede po žluté turistické značce od zámku Hrubá skála. 1,5km je převážně po rovině, ale pár schůdků cestou potkáte. Úplně nejbližší parkoviště (a zdarma), pokud jenom projíždíte, je na odbočce ze silnice v místě zvaném U Adamova lože.

Cestou ještě potkáte Zámeckou vyhlídku, ale popojít o kousek dál na Mariánskou vyhlídku se opravdu vyplatí. Je to tu více otevřené a v jednom záběru vyfotíte i zámek i Trosky. Tak výletníci vzhůru!

Obrázky

Zámek Hrubá Skála (Honza)Mariánská vyhlídka - výhled (Honza)Mariánská vyhlídka (Honza)Zámecká vyhlídka (Honza)
Zámecká vyhlídka - výhled (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Husníkova vyhlídka

Husníkova vyhlídka

Husníkova vyhlídka, pojmenovaná podle význačného českého konstruktéra letadel, vlastence a dodavatele kovových prvků pro zajištění bezpečného průchodu na skály a vyhlídky zde i v okolí, leží v západní části Besedických skal.

Hrad Kost a údolí Plakánek

Hrad Kost a údolí Plakánek

Asi 18 km od města Jičín, v CHKO Český ráj se nachází jeden z nejzachovaltejších, nevýznamnějších, ale také posledních středověkých hradů na našem území. Jako jeden z našich mála hradů není umístěn na vršku, ale v údolí na pískovcovém ostrohu.

Kozákov, Klokočské a Betlémské skály

Kozákov, Klokočské a Betlémské skály

Dominantou celého kraje a předělem mezi Podkrkonoším a Českým rájem je tajemná hora Kozákov. Na jejím vrcholu stojí rozhledna, umožňující kruhový výhled od Krkonoš přes Český ráj k Ještědskému hřebenu a Jizerským horám.

Zřícenina hradu Vranov - Pantheon

Zřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru