Satinské vodopády u Malenovic

Beskydy Do přírody s dětmi se psem pro dospěláky04/2018

Satinské vodopády u Malenovic

Na toku potoku Satina, který pramení pod Lysou horou a protéká Malenovicemi, jsou v místech nad hotelem Rajská bouda k vidění Satinské vodopády.

Hluboká skalní soutěska s malebnými kaskádami a vodopády. Jedna z nejkrásnějších přírodních památek v Beskydech. Nejatraktivnější je cca 1km dlouhý úsek, který má místy charakter soutěsky o hloubce cca 15 m s několika vodopády s výškou do 3 m.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Jednou jsem tak nadhodil, že jsme ještě nebyli na Lysé hoře, a že když jí tak každý víkend v televizi inzerujou v tom pořadu Panorama, že to asi bude stát za to. A tak se teda rozhodlo, že v rámci našeho putování po Moravě, vylezeme i na tuhle královnu Beskyd.

Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd

Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd

Vydejte se Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd. Síť pěti regionálních značených stezkek vás provede tím nejlepším na úpatí Lysé hory, v údolí horního toku říčky Ostravice. Děti provedou medvěd, liška, jezevec, krkavec nebo zajíc.

Noc pod hvězdami

Noc pod hvězdami

Prožijte nezapomenutelný 2 hodinový večer komentovaný zkušeným astronomem a objevte skrytou krásu vesmíru uprostřed nejtmavší oblasti Beskyd.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru