Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Beskydy Do přírody se psem pro dospěláky04/2018

Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

Jednou jsem tak nadhodil, že jsme ještě nebyli na Lysé hoře, a že když jí tak každý víkend v televizi inzerujou v tom pořadu Panorama, že to asi bude stát za to. A tak se teda rozhodlo, že v rámci našeho putování po Moravě, vylezeme i na tuhle královnu Beskyd.

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet na běžkách. Prej.

Bydleli jsme v kempu Olešná před Frýdkem-Místkem, a že to jako zdoláme pěšky. No nechtěli jsme úplně z údolí, tak jsme popojeli alespoň k hotelu Bezruč v Malenovicích a zbytek dáme po modré přes Ivančenu. Více možností, jak se na horu nahoru dopravit přináší lokální web Lysáhora.cz.

No nepřálo nám úplně počasí, takže jsme se drali mlhou, báli se, že zmoknem. O to slastnější bylo, když jsme se vydrápali k vrcholové chatě a jako zázrakem mraky ustoupily, vylezlo sluníčko a otevřely se výhledy do údolí. Krása nesmírná.

Až sem příště půjdem, píšu si do deníčku, že chci jít po červené značce a užít si krásy NS Lysá hora a vodopádů na řece Satině.

Více info

Obrázky

Když je mlha, tak je mlha (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Satinské vodopády u Malenovic

Satinské vodopády u Malenovic

Na toku potoku Satina, který pramení pod Lysou horou a protéká Malenovicemi, jsou v místech nad hotelem Rajská bouda k vidění Satinské vodopády.

Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd

Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd

Vydejte se Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd. Síť pěti regionálních značených stezkek vás provede tím nejlepším na úpatí Lysé hory, v údolí horního toku říčky Ostravice. Děti provedou medvěd, liška, jezevec, krkavec nebo zajíc.

Noc pod hvězdami

Noc pod hvězdami

Prožijte nezapomenutelný 2 hodinový večer komentovaný zkušeným astronomem a objevte skrytou krásu vesmíru uprostřed nejtmavší oblasti Beskyd.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru