Modlivý důl

Liberecký kraj Do přírody pro dospěláky06/2018

Modlivý důl

Modlivý důl je hluboké zalesněné údolí a zároveň zajímavé místo, které hrálo roli v duchovních dějinách zdejšího kraje. Nachází se v krásném prostředí v lesích za skalním masivem ve Svojkově pod Slavíčkem.

Nedaleko severočeského Sloupu v Čechách, u obce Svojkov na Českolipsku se v lesích ukrývá magické a zároveň romantické místo. Modlivý důl. Ke kapli vytesané do pískovcové skály se přicházejí podívat věřící i bezvěrci. Zkrátka všichni milovníci krásných míst v přírodě.

Obrázky

Modlivý důl (Honza)Modlivý důl (Honza)Modlivý důl (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh

Sloupský vyhlídkový okruh je mírně náročný okruh po skalách v okolí vesničky Sloup v Čechách. Navštívíte díky němu ty zásadní skalní vyhlídky a rozhlednu, s mírnou odbočkou z něj i hrad nebo jeskyni.

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně

Samuelova jeskyně je do skály vytesaný jednoduchý příbytek. Bydlel tu jakýsi Samuel, ale teď už nebydlí. Jinak je to moc pěkný pískovcový skalní solitér s výhledem na Sloup, hrad i rozhlednu a všeobecně do daleka.

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Proč se všem líbí ve Sloupu v Čechách

Sloup v Čechách je vesnička s duchem starých časů poctivé vesnice. Leží nedaleko Nového Boru a lidé to tu milují pro klidnou lokalitu v oblasti pískovcových skal.

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži

Rozhledna na Stráži poskytuje výhled na vesničku Sloup, zdejší věhlasný pískovcový zámek, na některé skalní útvary a sloupské vyhlídky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru