Vyhlídka Belvedér

Českosaské Švýcarsko Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky04/2018

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér dosahuje výšky cca 130 m nad hladinu řeky Labe. Jedná se o nejstarší upravenou vyhlídku Českého Švýcarska. Skalní ochoz nechal vybudovat František Clary - Aldringernům a to v letech 1701 - 1711.

Skálu nechal srovnat a vytvořil zde terasu vyzdobenou arkádovým obloukem. Konaly se tu hudební produkce, divadelní představení a odpočinkové akitivity. V dnešní době je Rozhledna Belvedér navštěvována turisty kvůli krásnému výhledu na řeku Labe a také na stolové hory v Německu (Zirkelstein a Kaiserkrone). Pro velký zájem zde byl vybudován hostinec i s ubytováním.

Obrázky

Vyhlídka Belvedér (Táta)Vyhlídka Belvedér - výhled (Honza)Vyhlídka Belvedér - kaple a restaurace (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Lehce delší procházka z Maxiček (CZ) na nedalekou německou stolovou horu Zschirnstein za dalekými výhledy po Saském Švýcarsku. Tam a zpátky nějakých 15 km, většina po asfaltové cestě českým pohraničím.

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Výletem navštívíte Labskou vyhlídku, Růžovou vyhlídku a Belvedér - uchvacující výhledová místa na kaňon řeky Labe. Maximální trasu můžete rozdělit např. autem na dílčí výlety. Celá trasa je značena jako NS Labský kaňon a od Děčína až do Hřenska zabere 7 h, přírodou ujdete 18 kilometrů.

Rozhledna Janov

Rozhledna Janov

Tato nová celoročně volně přístupná rozhledna se nachází na mírném návrší (Janovský vrch) na kraji obce Janov, cca 15km severně od Děčína. Celková výška rozhledny je 40 m, vyhlídka se nachází ve 30 metrech.

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Výletní klasika Českého Švýcarska. Soutěsky. Děti vyrostly, aby z toho měly rozum, tak se šlo na lodičky. Aby to nebylo moc do kopce, šli jsme z Mezní Louky po proudu až do Hřenska. A taky jsme chtěli jít proti davům, abychom nečekali fronty na lodičky. Zelená, vodou nasycená příroda ostře kontrastuje té spoušti nahoře. Visuté chodníčky a zábradlí opravné, netřeba jezdit na soutěsky do zahraničí. Všechno máme doma.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru