Křinická cyklostezka aneb divočinou Českosaského Švýcarska

Českosaské Švýcarsko Outdoor s dětmi pro dospěláky04/2018

Křinická cyklostezka aneb divočinou Českosaského Švýcarska

Stezka začíná u pramenů řeky Křinice a vede dvěma národními parky – Českým i Saským Švýcarskem. Během cesty na ní mohou cyklisté vidět jak přírodní krásy, tak i podstávkové domy nebo tramvaje ve skalách. Stezka končí při soutoku Křinice s Labem v saském Bad Schandau.

Trasa vede silničkami, roklemi a letovisky Českosasého Švýcarska a věrným průvodcem vám po celou cestu bude říčka Křinice. Její obtížnost je středně náročná, převažují příjemné rovinky a sjezdy, prudké stoupání vás čeká jen ojediněle.


Ideálním výchozím místem je náměstí v Krásné Lípě u Domu Českého Švycarska. Odtud pojedete po silnici 3013 do Kyjova. Pokračujete po cyklotrase č. 3032 Kyjovským údolím do Zadní Doubice ke státní hranici, za ní pokračujete podle německých ukazatelů vzhůru do Hinterhermsdorfu. Dále k rozcestí Wettinplatz a prudkým klesáním dojedete až ke Křinici v blízkosti Zadních Jetřichovic.

Cestou podél Křinice míjíte řadu výletních hostinců, které vznikly na místech původních mlýnů - ze všech míst jsou možné krátké výstupy k blízkým skalním útvarům - např. ke skalní bráně Kuhstall. Projedete kolem "zpívajícího" vodopádu Lichtenhainer Wasserafll.


Více info

Obtížnost: střední (vhodné i pro rodiny s dětmi)
Délka trasy: 44 km
Povrch: asfalt, štěrk, šotolina, pevný
Nadmořská výška 497 - 120 m n. m.
Celkový čas: 5 h
http://krinickacyklostezka.cz

Pro cestu zpět lze využít Dráhu národního parku CSŠ z Bad Schandau směr Rumburk a Krásná Lípa nebo vlakové spojení přes Děčín, Českou Kamenici až do Krásné Lípy (Pozor, do vlaku se vejde pouze 5 kol, vícečlenné skupiny si musí předem rezervovat místo u Českých drah). Cestou je možno použít i přívoz přes Labe (v Bad Schandau, Schmilce, Hřensku a Dolním Žlebu). Na trase v úseku Lichtenhainer Wasserfall - Bad Schandau jedete po silnici, kde jezdí současně i automobily, autobusy a dokonce tramvaj.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Tramvají po Saském Švýcarsku

Tramvají po Saském Švýcarsku

Roztodivné skalní útvary, vodopády, originální skalní brána i krásné rozhledy na stolové hory. To vše vás čeká, pokud se vydáte do Národního parku Saské Švýcarsko. Během výletu se navíc projedete po unikátní historické tramvajové trati. Kuriózní dráha vozí návštěvníky ze saského městečka Bad Schandau.

Termální lázně Toskana Bad Schandau

Termální lázně Toskana Bad Schandau

Termální lázně Toskana otvírají své brány a umožní Vám ponořit se do jiného světa, do světa světla, vody a zvuků. Díky celistvé koncepci terapie je dosaženo harmonizace těla a ducha právě díky propojení těchto tří prvků.

Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein

Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein

Zábavní park, kde se děti vyblbnou a dospělí si taky neodpočinou. Park se skládá z několika zón. Průvodcem vám bude postavička bobra Bibi.

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Lehce delší procházka z Maxiček (CZ) na nedalekou německou stolovou horu Zschirnstein za dalekými výhledy po Saském Švýcarsku. Tam a zpátky nějakých 15 km, většina po asfaltové cestě českým pohraničím.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru