Rozhledna Hamelika

Karlovarský kraj Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky04/2017

Rozhledna Hamelika

Zajímavá a stylová kamenná rozhledna s točitým vnitřním schodištěm. Doplňkové zdi jsou ve stylu romantické zříceniny.

Stavba byla postavena stavitelem Fridrichem Zicklerem roku 1876. Je vysoká 20 metrů. Název nese podle vrchu, na kterém stojí. Kde se vzal název vrchu, jsem nezjistil :)
Nebuďte překvapení, pokud rozhledně někdo bude říkat Panorama - to je zase podle nedaleké výletní kavárny.

Rozhledna poskytuje výhled na lázeňskou část města a zejména na pohoří Českého lesa od hory Dyleň (940 m) na jih, za dobrého počasí až k pošumavskému Čerchovu (1042 m). Její zmenšenou podobu můžete prozkoumat v nedalekém parku miniatur - Boheminium.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Zpívající fontána Mariánské lázně

Zpívající fontána Mariánské lázně

Zpívající fontána právem patří mezi dominanty Mariánských Lázní. Tvoří ji kruhový bazén o průměru osmnácti metrů s dvanáctidílnou kamennou plastikou stylizovaného květu se středem z leštěné oceli.

Park miniaturních staveb Česka Boheminium

Park miniaturních staveb Česka Boheminium

Unikátní podívanou skýtá návštěvníkům miniaturpark Boheminium Mariánské Lázně. Do přírodní scenerie je zde citlivě zasazeno na šest desítek dokonalých miniatur významných stavebních a technických památek z celé České republiky na jednom místě.

Naučná stezka Kladskými rašeliništi

Naučná stezka Kladskými rašeliništi

Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny. Je to jedna z nejstarších a největších přírodních rezervací na Karlovarsku a nejcenější část CHKO Slavkovský les.

Podhorní slatě

Podhorní slatě

Podhorní slatě jsou chráněné místo výskytu vzácného motýla - hnědáska chrastavcového. Tento motýlek se vyskytuje u nás pouze už jen v Karlovarském kraji a patří mezi nejohroženější druhy motýlů v celé Evropě.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru