Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Jizerské hory Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky04/2018

Rozhledna Královka a Mravenčí stezka

Královka je turistická chata s rozhlednou ve vrcholové části Jizerských hor nedaleko Bedřichova. Nově sem vede poznávací cesta pro děti, tzv. Mravenčí stezka.

Nejlépe začít cestu v infocentru v Bedřichově. Vybaví vás průvodcovskou kartičkou, kterou když během cesty správně vyplníte, dostanete na vrcholu pití nebo pohled.

Stezka samotná začíná nedaleko lyžařského stadionu, konkrétně u Lesní chaty. Vede sice strmě vzhůru, ale nemáte na to ani čas myslet, neb každých 50 metrů je vyřezávané zviřátko nebo plníte nějaký úkol.

Nahoře na Královce je fajn. Míří sem spousta výletníků a cyklistů a jsou tu na ně připraveni. Venkovní posezení s kioskem, venkovní a vnitřní samoobslužná restaurace, hřiště pro děti, rozhledna. Radost zavítat.

Obrázky

Mravenčí stezka (Honza)Mravenčí stezka (Honza)Rozhledna Královka (Honza)Rozhledna Královka - hřiště (Honza)
Rozhledna Královka (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Dům Jonáš

Dům Jonáš

Na webu jsme objevili tip na nově otevřený rodinný penzion Dům Jonáš v Jizerkách v Janově nad Nisou.

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa Bedřichov

Přehrada Černá Nisa (někdy nazývaná také jako Vodní nádrž Bedřichov) je vystavěna na říčce Černá Nisa z podnětu povodně v roce 1897 a slouží k vodohospodářským a energetickým účelům. Má pěknou hráz, ale mnohem zajímavější je cesta sem a haťový chodníček s naučnou stezkou o historii a současnosti zdejšího kraje.

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka je nejstarší železná rozhledna v Čechách. Nabízí výhled na Jablonec nad Nisou, Liberec a jizerskohorské panorama.

Bikepark Vratislavice

Bikepark Vratislavice

Nádherný bikepark vyseknutý do svahu ve Vratislavicích nad Nisou. Najdete ho poblíž fotbalového hřiště. Plus jeden bonbónek pro menší děti hned vedle.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru