Platební karta Revolut ušetří cestovatelům nemalé koruny při směně zahraniční měny

Vybavení pro dospěláky08/2022

Platební karta Revolut ušetří cestovatelům nemalé koruny při směně zahraniční měny

Revolut je finanční internetová platforma (brzy už i banka), která vám umožňuje velmi levně převádět zahraniční měny mezi sebou a platit v cizině v lokální měně. Pokud hodně cestujete, ušetříte na (ne)převodech měn nemalé prostředky. Protože jako internetové řešení, poskytuje Revolut směnu za mikropoplatky, oproti klasickým bankám. Takže vždy dostanete lepší kurz a pokud převádíte (nebo platíte) větší částky, můžete ušetřit i v řádu stakorun.

Peníze si v mobilní aplikaci převádíte mezi jednotlivými měnami a posléze používáte a platíte. Můžete platit v eurech, librách, dolarech,... Dokud nebude v celé Evropě €uro, tak se určitě vyplatí tohle řešení prozkoumat i lidem, kteří jezdí třeba jen na Slovensko.

Samozřejmě je to ale i klasická debetní karta, takže platit s ní můžete i u nás. Podporuje integraci do Apple Pay a Google pay. Nebo ji necháte odpočívat v šuplíku a berete ji jenom na cesty do zahraničí.

Aktuálně jsme se vrátili ze Španělska. Platba hotelu v ceně 490 € Revolutkou mě stála 12 404 Kč (při kurzu 25,316 Kč / €). Ve stejný den jsem platil přes Airbank platbu kurzem 26,185 Kč / €. To by mě hotel stál 12 830 Kč. Takže 426 Kč je ušetřeno jenom díky lepšímu kurzu. A takhle to funguje.

Registrace (vše v češtině) zabere 10 minut, budete požádáni o fotku občanky a udělání selfie pro potvrzení totožnosti. Základní karta (ta zdarma) je modrofialová, systém vám bude nabízet i jiné karty (černá, růžová atd.), ale ty jsou vázány na účet s měsíční platbou. Dobře tedy vybírejte. Poprvé si dobijete z jiné platební karty částku třeba 300 CZK. Virtuální kartu si ihned můžete vložit do Apple Pay nebo Google Pay a začít ji používat. Fyzická karta vám přijde poštou za zhruba 12 dní.

Pokud jste fajnšmekři, můžete nakupovat už i kryptoměny a akcie. Z prokliku a dokončené registrace dostávám drobnou finanční podporu od Revolutu.

Pro vyzkoušení, využijte REVOLUT odkaz a podpořte mě. Revolut nabízí několik programů vedení vašeho účtu, základní je pochopitelně zdarma.

Obrázky

Video k tématu Platební karta Revolut ušetří cestovatelům nemalé koruny při směně zahraniční měny


nahoru